CH Series Outdoor LED Screen High Waterproof IP65 and Curved Interlocking Design for Events
商品の詳細:
| 起源の場所: | 中国 |
| ブランド名: | Charming |
| 証明: | CE, ROHS, LVD, EMC, CB, BIS, UL |
| モデル番号: | LU-40 |
| 書類: | CH SERIES P3.91.pdf |
お支払配送条件:
| 最小注文数量: | 10個 |
|---|---|
| 価格: | 交渉可能 |
| パッケージの詳細: | カートンケース、木製ケース、フライトケース |
| 受渡し時間: | 支払い後30営業日 |
| 支払条件: | L/C、T/T、Western Union、PayPal、Cash |
| 供給の能力: | 1週間あたり500個 |
|
詳細情報 |
|||
| グレーレベル: | 14-16ビット | スクリーン使用温度: | -20〜60℃ |
|---|---|---|---|
| 視野距離: | >3.91m | 動作湿度: | 10%~90%RH |
| ハイライト: | Outdoor LED screen waterproof IP65,Curved LED video wall interlocking,Outdoor LED display for events |
||
製品の説明
CH Series Outdoor LED Screen for Concert Stages and Rental Events
Professional outdoor LED display solution offering exceptional performance for rental events with ultra thin lightweight curved interlocking design and IP65 waterproof rating.
Product Features
Ultra-thin Design
- Only 84mm thickness for regular and curved cabinets, 87mm for flexible cabinets
One-click Degaussing & Front/Rear Maintenance
- Magnetic modules with spring-loaded captive screws and handle for quick removal
Special Handle Design
- Single operator can handle lifting, removal, and installation
Full Range Interlocking
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Adjustable Curvature
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Product Parameters
| Parameter | P3.91 |
|---|---|
| Pixel Pitch | 3.91mm |
| LED Configuration | SMD1921 |
| Pixel Density | 65536 dot/m² |
| Module Size | 250×250mm |
| Cabinet Size | 500×500×84mm |
| Cabinet Weight | 7.9KG |
| IP Rating (front/back) | IP65 |
| Viewing Angle | 120° |
この製品の詳細を知りたい



